Oferta i cennik wizyt w gabinecie psychoterapii

Konsultacje i wsparcie psychologiczne

Wsparcie oferowane jest osobom, które zmagają się z różnego rodzaju trudnościami osobistymi.

Konsultacje psychologiczne polegają na zidentyfikowaniu problemu pacjenta. Oferowana przez psychologa konsultacja może przybrać dwie formy.

Pierwszą z nich jest udzielenie doraźnej pomocy pacjentowi, druga zaś może stanowić wstęp do dalszych i regularnych spotkań z psychologiem.

Celem konsultacji psychologicznej jest wspólne omówienie i diagnoza określonej trudności, lepsze zrozumienie pacjenta, przeanalizowanie możliwych rozwiązań oraz określenie planu działania.

Wsparcie psychologa skierowane jest do osób, które chcą uporać się z doświadczanymi przez siebie problemami.

Wizyta u psychologa pozwoli na zrozumienie osobistych rozterek, co jest kluczowe do tego, by zmniejszyć problemy i odczuwane cierpienie.

  • Sesja 50 minut: 180 zł

Psychoterapia poznawczo-behawioralna w Świdnicy

Psychoterapia poznawczo-behawioralna, zwana również kognitywno-behawioralną, jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych i wspierania w przezwyciężaniu różnego rodzaju trudności osobistych.

Skuteczność metod psychoterapii poznawczo-behawioralnej opiera się na wynikach badań naukowych.

Psychoterapia ta zwana jest krótkoterminową, ponieważ z reguły trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu spotkań, które odbywają się raz w tygodniu.

Początkowo psychoterapia poznawczo-behawioralna została prowadzona z myślą o leczeniu depresji, lecz z biegiem czasu zaczęto jej używać do leczenia takich chorób jak dystymia, lęk paniczny oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.

Pacjent współpracuje z terapeutą w trakcie procesu terapeutycznego.

Wspólnie określają myśli, emocje oraz zachowania utrudniające funkcjonowanie, ustalają cele, a także etapy pracy osobistej pacjenta i monitorują zmiany.

  • Sesja 50 minut: 180 zł

Adres

ul. Strzelińska 6
58-100 Świdnica

Telefon

532 578 241